На Бердичівщині активно працюють над створенням добровільних пожежно-рятувальних підрозділів
Наприкінці робочого тижня начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк провела робочу зустріч з представниками ДСНС в особі помічника начальника Головного управління ДСНС України у Житомирській області з питань функціонування місцевої та добровольчої пожежної охорони Валентина Атаманчука та начальника Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області Володимира Рейко. Було обговорено важливе питання щодо створення та функціонування на території громад пожежно-рятувальних підрозділів.
За словами представників ДСНС, пожежно-рятувальні підрозділи утворюються з метою здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Вони можуть бути добровольчими (на громадських засадах) або місцевими (шляхом фінансування з місцевого бюджету). Необхідність їх створення полягає у тому, що на території Житомирської області є громади, чиї населені пункти сильно віддалені від наявних пожежних частин, що ускладнює рятувальникам можливість вчасно прибути на місце події.
Створені на місцях пожежно-рятувальні підрозділи, дислокуючись безпосередньо у громадах, матимуть можливість оперативно прибути на виклик у перші хвилини пожежі, що є вкрай важливим для її подальшої ліквідації та порятунку майна. Причому обласне управління ДСНС готове передати територіальним громадам, де будуть створені відповідні підрозділи, пожежні автомобілі з ємкостями для гасіння пожежі. Своєю чергою громади повинні забезпечити пожежно-рятувальні підрозділи спецодягом та необхідним обладнанням, а також оплатити членам підрозділу навчання.
Начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк підтримала дану ініціативу. Зазначивши, що саме безпека громадян має бути у пріоритетні для кожного сільського та селищного голови. Також вона висловила сподівання, що серед жителів Бердичівського району знайдеться багато добровольців, готових стати на захист своїх односельчан та приносити користь суспільству. Серед проблемних питань Людмила Димидюк відзначила відсутність кадрового резерву у зв’язку з мобілізацією. Обговорили питання можливості залучення до участі у добровільних пожежних підрозділах поранених військовослужбовців, які за станом здоров’я були вимушені покинути службу, але хочуть і надалі приносити користь суспільству.
Помічник начальника Головного управління ДСНС України у Житомирській області з питань функціонування місцевої та добровольчої пожежної охорони Валентин Атаманчук подякував за розуміння та співпрацю. Зазначивши, що зараз на території Бердичівського району розглядається можливість створення добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у Гришковецькій та Райгородоцькій громадах.