Бердичівська Районна Державна Адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звернення громадян

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» Ви можете звернутися до Бердичівської районної державної адміністрації у такий спосіб:

1) надіслати письмове звернення поштою на адресу: 13300, м.Бердичів, вул.Соборна 23, каб.24

2) надати звернення до відділу документообігу, організаційної роботи,  взаємодії з органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади апарату Бердичівської райдержадміністрації особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою: м. Бердичів, вул.Соборна 23,  (каб 24)

Години роботи відділу

понеділок-четвер: з 08:30 до 17:30

п’ятниця: з 08:30 до 16:15

обідня перерва: з 13.00 до 13.45

Контактні телефони приймальні громадян:

(04143) 4-26-00

3) звернутися особисто до керівництва райдержадміністрації відповідно до графіку особистого прийому. Особистий прийом громадян під час військового стану здійснюється за попереднім записом. Контактний телефон: (04143) 4-26-00.

4)  надіслати електронне звернення.

Відповідно до Закону України від від 02.07.2015 № 577-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції” з 28 жовтня 2015 року “Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається”.

Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

статті 7 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”:

1. Безоплатна первинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

2. Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

3-1) надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення – власників земельних ділянок;

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

та статті 10 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”:

1. Звернення про надання одного з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, надсилаються або подаються особами, які досягли повноліття, безпосередньо до центральних та місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції.

2. Звернення про надання одного з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, що стосуються дітей, надсилаються або подаються їх законними представниками.

3. Звернення про надання одного з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, що стосуються осіб, визнаних судом недієздатними, або дієздатність яких обмежена судом, надсилаються або подаються їх опікунами чи піклувальниками.

4. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у разі письмового звернення осіб про надання будь-якого з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, з питань, що віднесені до їх повноважень, зобов’язані надати такі послуги протягом 30 календарних днів з дня надходження звернення.

5. Якщо у зверненні особи міститься лише прохання про надання відповідної правової інформації, така правова допомога надається не пізніше п’ятнадцятиденного терміну з дня отримання звернення.

6. Органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування забороняється встановлювати плату за надання будь-якого з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, та за видачу особам бланків заяв, звернень, запитів, довідок, інших документів, подання яких передбачено законодавством для реалізації прав і свобод людини і громадянина.

7. Якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, до якого надійшло звернення особи, такий орган протягом п’яти календарних днів повинен надіслати це звернення до відповідного органу та повідомити про це особу, яка подала звернення.

8. Якщо під час розгляду звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правової допомоги, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, який розглядає звернення, зобов’язаний роз’яснити особі або її законному представникові порядок подання звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

9. Звернення, що не стосуються надання первинної правової допомоги, розглядаються в порядку, встановленому законодавством про звернення громадян.

Інформація про можливість оскарження дій посадових осіб щодо результатів розгляду звернень громадян

Згідно із ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про звернення громадян», скарга на рішення, що оскаржувалося, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.

Пропущений з поважної причини термін може бути поновлений органом чи посадовою особою, що розглядає скаргу.

Рішення вищого державного органу, який розглядав скаргу, в разі незгоди з ним громадянина, може бути оскаржено до суду в термін, передбачений законодавством України.

Окрім вищого органу, скарга може подаватися до органу, який контролює дотримання Закону України «Про звернення громадян», зокрема до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Згідно із ст. 28 Закону України «Про звернення громадян» контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень здійснюють Верховна Рада України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні,
Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» Уповноважений приймає та
розглядає звернення громадян України, іноземців, осіб без громадянства або осіб, які діють в їхніх інтересах, згідно із Законом України «Про звернення громадян».

Звернення подаються Уповноваженому в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина.

За наявності надзвичайних обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років.

Відправити звернення в електронній формі можна у такий спосіб: 

1) надіслати звернення  на електронну пошту: [email protected] 

2) заповнити Електронну форму для відправлення звернення, скориставшись інструментом “Надіслати звернення” (розміщений на головній сторінці вебсайту райдержадміністрації зверху над назвою державного органу влади)

Додаткова інформація для громадян

 Для оперативного вирішення проблемних питань громадяни також можуть звернутися на «гарячу»  телефону лінію  голови райдержадміністрації за номером телефону:

 (04143) 4-26-00

Лінія працює у будні дні:

   понеділок-четвер: з 08:30 до 17:30

п’ятниця: з 08:30 до 16:15

обідня перерва: з 13.00 до 13.45

Вихідні дні: субота, неділя

 

 

Графік особистого прийому громадян

в Бердичівській районній військовій адміністрації

 

№ п/п

ПІБ

Посада

Графік прийому

Місце прийому

1

Димидюк Людмила Вікторівна

Начальник районної військової адміністрації

перша, третя середа щомісяця з 10.00 до 13.00 годин

 

друга, четверта середа щомісяця

Каб.22 а в районній військовій адміністрації

 

 

Виїзні прийоми громадян у населених пунктах району за окремим графіком

2

Бакуменко Сергій Олександрович

Перший заступник начальника районної військової адміністрації

перший, третій четвер щомісяця з 10.00 до 13.00 годин

 

другий, четвертий четвер щомісяця

Каб.22 б в районній військовій адміністрації

 

 

Виїзні прийоми громадян у населених пунктах району за окремим графіком

3

Вислоцька Катерина Вікторівна

Заступник начальника районної військової адміністрації

Перший, третій вівторок щомісяця з 10.00 до 13.00 годин

 

Другий, четвертий вівторок щомісяця

каб.21 в районній військовій адміністрації

 

 

 

 

Виїзні прийоми громадян у населених пунктах району за окремим графіком

4

Гедз Дмитро Володимирович

Заступник начальника районної військової адміністрації

Перший, третій понеділок щомісяця з 10.00 до 13.00 годин

 

Другий, четвертий понеділок щомісяця

 

Каб.25 в районній військовій адміністрації

 

 

Виїздні прийоми громадян у населених пунктах району за окремим графіком

5

Лебедєва Світлана Ярославівна

Керівник апарату районної військової адміністрації

Третя п’ятниця щомісяця з109.00 до 13.00 годин

Каб.19 в районній військовій адміністрації

 

 

Графік проведення «гарячих» телефонних ліній на І квартал 2024 рік
 

Понеділок-четвер

Районна військова адміністрація

 

08.30-17.30

4-26-00

 П`ятниця   08.30-16.15  4-26-00

23.01.2024

Відділ гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-18-32

21.01.2024

Відділ державної реєстрації та цифровізації Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-06

   

30.01.2024

Відділ містобудування, архітектури та розвитку території Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-14-09

07.02.2024

Служба у справах дітей Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-04-28

14.02.2024

Управління соціального захисту населення Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-78

21.02.2024

Відділ фінансів Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-07-87

04.03.2024

Архівний відділ Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-23-65

14.03.2024

Відділ агропромислового розвитку, економіки Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-00

 22.03.2024  
Відділ цивільного захисту Бердичівської РВА 
 
 09.00-13.00  4-24-88

 

Графік проведення «гарячих» телефонних ліній на ІI квартал 2024 рік
 

Понеділок-четвер

Районна військова адміністрація

 

08.30-17.30

4-26-00

 П`ятниця   08.30-16.15  4-26-00

05.04.2024

Відділ гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-18-32

10.04.2024

Відділ державної реєстрації та цифровізації Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-06

15.04.2024

Відділ містобудування, архітектури та розвитку території Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-14-09

06.05.2024

Служба у справах дітей Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-04-28

13.05.2024

Управління соціального захисту населення Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-78

20.05.2024

Відділ фінансів Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-07-87

06.06.2024

Архівний відділ Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-23-65

13.06.2024

Відділ агропромислового розвитку, економіки Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-00

 21.06.2024  
Відділ цивільного захисту Бердичівської РВА 
 
 09.00-13.00  4-24-88

 

       Графік проведення «гарячих» телефонних ліній на ІІ квартал 2023 рік
 

 

Понеділок-п’ятниця

Районна військова адміністрація

09.00-13.00

4-26-00

10.05.2023

Відділ гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-18-32

17.05.2023

Відділ державної реєстрації та цифровізації Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-06

19.05.2023

Відділ цивільного захисту Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-58

24.05.2023

Відділ містобудування, архітектури та розвитку території Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-14-09

25.05.2023

Служба у справах дітей Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-04-28

31.05.2023

Управління соціального захисту населення Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-78

07.06.2023

Відділ фінансів Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-07-87

14.06.2023

Архівний відділ Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-23-65

21.06.2023

Відділ агропромислового розвитку, економіки Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-00

Графік проведення «гарячих» телефонних ліній на ІІІ квартал 2023 рік
 

 

Понеділок-п’ятниця

Районна військова адміністрація

09.00-13.00

4-26-00

03.08.2023

Відділ гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-18-32

10.08.2023

Відділ державної реєстрації та цифровізації Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-06

17.08.2023

Відділ містобудування, архітектури та розвитку території Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-14-09

24.08.2023

Служба у справах дітей Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-04-28

31.08.2023

Управління соціального захисту населення Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-78

01.09.2023

Відділ фінансів Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-07-87

08.09.2023

Архівний відділ Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-23-65

15.09.2023

Відділ агропромислового розвитку, економіки Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-00

22.09.2023

Відділ цивільного захисту Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-58Графік проведення «гарячих» телефонних ліній на ІV квартал 2023 рік
 

 

Понеділок-п’ятниця

Районна військова адміністрація

09.00-13.00

4-26-00

11.10.2023

Відділ гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-18-32

18.10.2023

Відділ державної реєстрації та цифровізації Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-06

25.10.2023

Відділ цивільного захисту Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-58

09.11.2023

Відділ містобудування, архітектури та розвитку території Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-14-09

16.11.2023

Служба у справах дітей Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-04-28

23.11.2023

Управління соціального захисту населення Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-24-78

01.12.2023

Відділ фінансів Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-07-87

08.12.2023

Архівний відділ Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-23-65

15.12.2023

Відділ агропромислового розвитку, економіки Бердичівської РВА

09.00-13.00

4-26-00

     
Про підсумки роботи із зверненнями громадян за січень-грудень 2023 року

  На виконання Закону України «Про звернення громадян»,Указу Президента України від 07лютого 2008 року№ 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14.02.2008 №48 «Про забезпечення виконання в області вимог Указу Президента України від 07лютого 2008 року №109/2008»,районною військовою адміністрацією вжито ряд організаційних заходів,спрямованих на забезпечення системної роботи із зверненнями громадян.          

Щомісяця здійснюється аналіз звернень громадян,які надходять дорайонної військової адміністрації,забезпечується всебічний їх розгляд та надання відповідей громадянам у визначені законодавством терміни.

Протягом  січня-грудня 2023 року до районної військової адміністрації надійшло 552 звернення(заяв, клопотань,скарг),що на208(27,37%) менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Із загальної  кількісті  звернень, що  надійшли до районної військової адміністрації – 457(82,8%) письмових,з них колективних-15 (2,7%), які мають 86 підписів.На особистому прийомі начальника районної військової адміністрації та заступників було розглянуто – 95 усних звернень - (17,2%) від загальної  кількості.

Зазвітний період 2023 року до районної  військової адміністрації надійшло найбільше звернень від жителівАндрушівської ТГ-101(18,3%)від загальної кількості,Ружинської ТГ-82(14,8%) від загальної кількості, Бердичівської ТГ-81(14,7%) від загальної кількості.

Серед тих, хто у зверненнях зазначив свій соціальний стан:

Категорія населення

2023 рік

% від загальної кількості

Учасники війни та особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, діти війни

10

1,8

Багатодітні сім`ї,одинокі матері,матері-героїні.

                  26

4,7

Особи з інвалідністю, ветерани праці,

37

6,7

Всього

         73

13,2

Аналіз даних за соціальним станом громадян свідчить про те,що найбільше звернень-261(47,2%) від загальної кількості надійшло від найменш соціально захищених категорій громадян,а саме:учасників та інвалідів війни,учасників бойових дій, дітей війни,членів багатодітних сімей,одиноких матерів та інших громадян,які потребують соціального захисту,підтримки та особливої уваги з боку місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування,щодо задоволення  їх повсякденних інтересів і життєвих потреб.

Громадяни у своїх зверненнях порушили 552 питання різної тематики, з них вирішено позитивно 103 звернення, на 291 дано роз`яснення,на контролі залишилося-9 звернень.

Серед  основних питань є питання:

Назва питання

Кількість

2023 рік

Відсоток від загальної кількості (%)

соціального захисту  

261

47,28

аграрної політики та земельних відносин

41

7,42

праці і заробітної плати,охорони праці

5

0,9

охорони здоров’я

15

2,72

освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності

23

4,2

комунального господарства, транспорту і зв’язку     

74

13,4

інші

89

16,12

житлової політики

20

3,62

Екології та природних ресурсів

15

2,71

діяльності органів місцевого самоврядування

9

1,63

 Всього

552

100

Керівниками районної військової адміністрації взято на особистий контроль питання щодо розгляду звернень громадян, забезпечується проведення першочергового особистого прийому інвалідів війни,жінок яким присвоєне почеснезвання «Мати-героїня», та Героїв України. Особлива увага приділяється вирішенню проблем,із якими звертаються ветерани війни та праці,особи з інвалідністю,громадяни які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС,багатодітні сім`ї,одинокі матері та інші громадяни,що потребують соціального захисту та підтримки. Усі звернення розглядаються керівництвом районної військової адміністрації. За результатами розгляду авторам звернень надаються обґрунтовані відповіді у визначені законодавством терміни.  Графіком передбачено проведення керівниками особистого прийому громадян-чотири рази на місяць,у тому числі два особистих виїзних прийоми.

На виконання вимог чинного законодавства для прийому усних звернень громадян функціонує «гаряча лінія» начальника районної військової адміністрації,на яку з січня по грудень 2023року звернулося 3 громадянки-одна жителька Бердичівського району,друга-м.Полтава і ще одна- ВПО, мешканка Краснопільської ТГ, з метою отримання гуманітарної допомоги, роз`яснення щодо звернення громадян та оформлення допомоги для потерпілих внаслідок підтоплення Каховської  ГЕС.Звернення зареєстровані та опрацьовані згідно вимог чинного законодавства.

У всіх структурних підрозділах районної військової адміністрації  функціонують телефони «гарячої лінії». Протягом звітного періоду на телефонні «гарячі лінії» структурних підрозділів районної військової адміністрації надійшло 12 звернень.Найчастіше були звернення на телефонну «гарячу лінію» відділу містобудування,архітектури та розвитку території-9та служби у справах дітей-3. Питання які порушують жителі району в телефонному режимі– обрізка гілля старих дерев, відновлення газопостачання, електропостачання, водопостачання, усиновлення дітей-сиріт позбавлених батьківського піклування,оформлення самочинно збудованих об`єктів.

Графік особистого прийому громадян начальником районної військової адміністрації та заступниками оприлюднено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації. Також розміщено графік телефонної «гарячої лінії» начальника Бердичівської районної військової адміністрації, на яку громадяни можуть звернутися з 9:00-13:00, за номером телефону (04143) 4-26-00 .

 Протягом звітного періоду, на засіданні колегії розглядалось питання «Про стан дотримання Закону України «Про звернення громадян» структурними підрозділами райдержадміністрації та органами місцевого самоврядування.» та прийнято відповідне рішення від 28.06.2023 №7 та від 26.12. 2023 № 13

 Питання організації роботи із зверненнями громадян розглянуто на оперативних нарадах під головуванням начальника районної військової адміністрації Л.Димидюк, які відбулися29.05.2023, 28.06 .2023, 27.07.2023, 04.09.2023,15.11.2023 року.

Аналіз роботи із зверненнями громадян за січень-грудень  2023 року свідчить про те,що ця робота залишається пріоритетним напрямком діяльностіБердичівської районної  військової  адміністрації і знаходиться на постійному контролі.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь