Бердичівська Районна Державна Адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Соціально-економічний розвиток

   Соціально-економічний розвиток Бердичівського району за 2023 рік

 

   Бердичівська районна військова адміністрація з перших днів повномасштабного вторгнення російської армії виконує ряд важливих завдань, починаючи від зміцнення обороноздатності регіону та забезпечення усім необхідним військових частин, закінчуючи допомогою внутрішньо-переміщеним особам, підтримкою закладів освіти та охорони здоров’я. Це стало можливим завдячуючи налагодженій співпраці Бердичівської районної військової адміністрації з різноманітними благодійними фондами, волонтерськими та релігійними організаціями.

     

    У перші дні війни на території Бердичівського району доволі швидко розгорнувся окремий батальйон територіальної оборони. Працюючи у синергії з волонтерами, підприємцями, гуманітарним штабом Бердичева та народним депутатом України Богданом Кицаком вдається забезпечувати нагальні та поточні потреби ТРО (генератори, оргтехніка, автомобілі, дрони, сучасний реанімобіль, медикаменти, одяг, продукти харчування та ін.).

 

  Підприємці Бердичівського району теж активно допомагають ТРО. Зокрема підприємці міста Бердичева за підтримки своїх закордонних колег передали дві вантажівки гуманітарної допомоги (це предмети гігієни, продукти харчування, одяг). Спільними зусиллями підприємців та волонтерів вдалося придбати на потреби батальйону сучасний автомобіль та 2 тепловізори, генератор.  Дмитро Шкляєв неодноразово допомагав ТРО, це і тепловізори, і 2 генератори. ТОВ ФАКТ на постійні основі підтримує наших військових (оргтехніка, медикаменти, турнікери). Краснопільської територіальної громади передала військовим автомобіль, придбаний за кошти місцевого підприємця.

 

   Бердичівські католики надають суттєву підтримку бійцям територіальної оборони Бердичівського району – за домовленістю з начальником Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк, на потреби наших захисників передані продукти харчування, засоби гігієни та медикаменти, 100 вогнегасників, прожектори, світло відбивні жилети.

 

    Бердичівська районна військова адміністрація активно співпрацює з благодійними та волонтерськими організаціями також з місцевими підприємцями для залучення додаткової допомоги для добровільних формувань, в обв’язки яких входить охорона об’єктів критичних об’єктів інфраструктури та здійснення комплексних заходів щодо зміцнення обороноздатності регіону. Так ДФТГ «Бердос» передано медичні препарати (набір аптечок, медикаменти, кровоспинні засоби та турнікети).

 

   Двічі у 2023 році Бердичівщина отримала гуманітарну допомогу від французьких волонтерів, які представляють організацію ENTRAIDE INTERNATIONAL DES SCOUTSDE LA REGION DE CLUSES. Отримана гуманітарна допомога містила вироби медичного призначення, у тому числі ліки і медичні вироби, а також одяг, продукти харчування, засоби гігієни та інші необхідні речі. Частина гуманітарного вантажу була спрямована для військового шпиталю, лікарень Бердичівського району, решта – для внутрішньо переміщених осіб. Від фермерських господарств ФГ «Сєргій-С» і СФГ «Віктор» військовий шпиталь отримав акумулятор і безперебійник.

 

   Станом на 31.12.2023 року 20 739  внутрішньо-переміщених осіб знайшло прихисток на території Бердичівського району. Бердичівський район щотижня зустрічає евакуаційні потяги зі Сходу України, станом на 31.12.2023 року 37 евакуаційними потягами прибуло 637 осіб.

 

  Спільними зусиллями з органами місцевого самоврядування працювали над допомогою у облаштуванні їх побуту. Так облаштовано місця компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб у м. Бердичеві та м. Андрушівка, у смт. Іванопіль, у селах Никонівка, Городок, Садки та Великі Мошківці. У жовтні 2022 року до Бердичівського району були евакуйовані понад тридцять осіб з числа людей похилого віку із Запорізької області. Для їх розміщення було переобладнано дитяче відділення Центральної районної лікарні. Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації,  відповідно до постанови КМУ від 20.03.2022 № 332,  за отриманням виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам звернулось 18 583 особи.

 

  На випадок виникнення надзвичайної ситуації і можливого блекауту на території Бердичівського району станом на 31.12.2023 року в Бердичівському районі відкрито 25 пунктів незламності, з яких 2 – мобільні ДСНС в містах Бердичів та Андрушівка. Всі пункти незламності відповідають Порядку організації та функціонування пунктів незламності, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2022 № 1401

 

   Належна увага, як і в попередні роки, приділяється галузі освіти та забезпеченню якісного, а головне – безпечного освітнього процесу у закладах середньої освіти. З цією метою облаштовано 124 бомбосховища та найпростіших укриттів у закладах освіти. Для їх функціонування виконано ремонтних робіт та закуплено необхідне обладнання. У 2023 році виділено 4 404 тис.грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти на об’єкт: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту подвійного призначення на території гімназії № 8 м. Бердичева. На даний час завершуються будівельні роботи.

 

    У 2023 році міжнародний фонд UNICEF Ukraine передав 185 боксів раннього розвитку дитини «Нумо відкривай та розвивай» для дошкільних закладів району.

 

   Бердичівська районна військова адміністрація, враховуючи складний воєнний час, системно працювала над залученням благодійної допомоги на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів району. Так Бердичівської районної лікарні отримала три інфузійних волюметричних помпи, сучасний апарат УЗД, медикаменти.

 

   Андрушівська лікарня за короткий проміжок часу зазнала суттєвих змін. Завдяки волонтеру з Ірландії в автопарку Андрушівської міської лікарні з’явився реанімобіль для транспортування хворих. За тісної співпраці Бердичівської районної військової адміністрації та ГО «Лікарняний фронт» та БФ «Україна на долонях» вдалося забезпечити пологове відділення Андрушівської лікарні інкубаторами для новонароджених та УЗД апаратом.  Також за рахунок спонсорської допомоги лікарня отримала лікарняні ліжка та медикаменти.

 

   КНП «Бердичівська міська лікарня» отримали також у 2023 році від партнерів із Німеччини 2 апарати ШВЛ, партію інвалідних візків та милиць, медикаменти для акушерського відділення, а також реабілітаційні матраци й ліжка, лапароскопічну стійку, кувез для немовлят, апарат УЗД.

 

   Поруч з цим триває робота по забезпеченню реалізації політики у сфері соціального захисту населення Бердичівського району.

 

  Згідно ЗУ “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” станом на 31.12.2023 року державною допомогою користується 2104 особи що менше минулорічного періоду на 66,1%. Загальна сума допомог зменшилась на 69,6% і становила 34 724,3 тис.грн.

 

  Відповідно до ЗУ “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю  з дитинства та дітям з інвалідністю” допомогою скористались 1473 особи з інвалідністю з дитинства та законних представників дітей з інвалідністю., що більше минулорічного періоду на 204 особи, або 16,1%. Сума отриманої допомоги збільшилась на 6,5% і становила 39259,2 тис. грн.

 

 Допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у 2023 році отримувало 411 сімей, що менше відповідного періоду минулого року на 196 сімей, або 32,3%. Загальна сума виплаченої допомоги зменшилась на 23,1 % і становить 21911,9тис. грн.

 

   Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 2 серпня 2000 року № 1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним» станом на 01.11.2023 року призначено 234 особам, що більше минулорічного періоду на 20 осіб. Сума призначеної допомоги збільшилась на 11,4% і становила 5 680,5тис. грн. .

 

   Протягом  поточного року 323 особи з інвалідністю звернулись до управління соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації  із  заявою на отримання технічних та інших засобів реабілітації, що більше минулорічного періоду на 75,5%.

 

    Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» у поточному році  направлено на реабілітацію 7 дітей з інвалідністю, що більше минулого року на 5 дітей, вартість реабілітаційних заходів становить 130 тис  грн.

 

     У 2023 році  за рахунок коштів державної субвенції  оздоровлено 51  дитина у Міжнародному дитячому центрі «Артек».

 

   За рахунок благодійних коштів у Республіці Естонія та Республіці Польща оздоровлено 14 дітей учасника бойових дій.

 

 Служба у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації  забезпечує  функціонування  системи захисту прав  та інтересів дітей, у тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

  На сьогодні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення. За звітний період було усиновлено 13 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (з них 3 дитини усиновлено іноземними громадянами), 2 сімейні пари пройшли навчання  на кандидатів в усиновлювачі.

 

  На місцевому обліку з усиновлення перебуває 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 41 дитина виховується в прийомних сім’ях та будинках сімейного типу, 1 дитина – під піклуванням, 5 дітей перебувають на повному державному забезпеченні в закладах області (3 дитини мають інвалідність).

 

   В Бердичівському районі станом на 31.12.2023 функціонує 20 прийомних сімей, у яких виховується 45 статусних дітей. Протягом звітного періоду  припинили функціонувати 4 прийомні сім’ї (одна з них перейшла в статус дитячого будинку сімейного типу), вибуло 10 дітей прийомних сімей у зв’язку з досягненням повноліття чи закінчення навчального закладу, влаштовано 6 статусних дитини до прийомних сімей.

 

  Станом на  31.12.2023 функціонує 5 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 33 статусних дитини. Протягом звітного періоду було створено 3 дитячих будинки сімейного типу, один з них переїхав з території, де відбуваються воєнні дії. Для цієї сім’ї на території Гришковецької громади був наданий житловий будинок, придбаний за кошти державної субвенції.

 

    Щорічно проводиться обстеження стану проживання та виховання статусних дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

 

  У 2023 році на Бердичівщині розпочато реалізацію ініціативи Фундації Олени Зеленської «Адреса дитинства» по будівництву власного житла для прийомних родин з числа внутрішньо-переміщених осіб. Зокрема розпочато будівництво будинку  для прийомної сім’ї, яка втратила своє власне житло в результаті бойових дій у смт. Гришківці.

 

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 січня 2023 року № 25 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням в Україні» організовано прийняття та утилізацію ламп розжарювання від фізичних та юридичних осіб, які мешкають на території району. У 2023 році від населення прийнято та замінено 81,3 тис. шт. ламп розжарювання. Також проведено заміну 820 ламп розжарювання на енергоощадні в бюджетних установах.

 

   На час воєнного стану одна з ключових функцій – забезпечення безперебійного руху головними логістичними маршрутами району та області задля обороноздатності країни.

 

   У 2023 році в рамках експлуатаційного утримання доріг на території Бердичівського району виконувались роботи виконувались роботи по ліквідації  вибоїн асфальтобетонного покриття асфальтобетонними сумішами та пневмоструменевим методом на дорогах: Бердичів-Вчорайше-Ружин-Городок, Бердичів-Ружин-Городок - Мала Чернявка-Роставиця-Бердичів-Ружин-Городок, під’їзд до села Малі Нізгрці, Мала Чернявка-Першотравневе, Бердичів – Хмільник – Літин, Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський (під’їзд до м.Бердичева, Вільшанка – Краснопіль – Суслівка, /Бердичів-Хмільник-Літин/-Маркуші, Бердичів-Хмільник-Літин/- Велика П’ятигірка, Райгородок-Мартинівка, Мирославка-Райки-ШвайківкаСлободище, Мирославка-Малосілка через Демчин, Ружин-Топори-Рогачі, обхід смт. Ружин, Лісове-Велика П’ятигірка (в р-ні с. Лісове), Зарудинці-Голубівка.

 

   Під час воєнного стану є важливим забезпечити безпеку та правопорядок у громадах Бердичівського району. Саме тому продовжується реалізація проєктів зі створення та відкриття поліцейськихм станцій, у 2023 році відкрито 3 поліцейських станції: у Рейському старостинському округу Гришковецької селищної ради, Мирославському старостинському округу Швайківської сільської ради  та Семенівській громаді.

 

  Під час воєнного вторгнення росії  об’єкти  Бердичівського району теж зазнали руйнації внаслідок обстрілів. Станом на 31.12.2023 року зареєстровано в Державному реєстрі пошкодженого та зруйнованого майна 28 об’єктів соціальної інфраструктури та 72 житлових будинки. Бердичівською районною військовою адміністрацією відпрацьовано перелік об’єктів цивільної інфраструктури, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок збройної агресії російської федерації. На даний час, переважно, в усіх закладах соціальної сфери проведено поточні ремонти по усуненню даних пошкоджень.

 

  Нажаль, Бердичівський район також втрачає своїх героїв.  З метою вшанування загиблих виникла  ідея щодо створення Алеї Пам’яті, яка об’єднала навколо себе місцевих аграріїв, підприємців, меценатів та волонтерів. Саме тому на реалізацію проєкту не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів. На Алеї Пам'яті зібрані портрети усіх жителів Бердичівського району, які віддали свої життя за волю й незалежність України. 

 

  Окрім того, Бердичівський район у тісній співпраці з Житомирською обласною військовою адміністрацією проводив активну роботу щодо надання гуманітарної допомоги мешканцям південної частини України. У 2023 році зібрали та передавали гуманітарну допомогу (бутильована вода, одяг, продукти харчування, ліки, засоби гігієни) постраждалим від підтоплення населеним пунктам Херсонської області.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь