В Бердичівському районі відбулося засідання комісії з ТЕБ та НС
У середу, 28 серпня, відбулося засідання Бердичівської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням начальника Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк. Розглянули три питання порядку денного, а саме:
- Про стан протипожежного захисту дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів та їх готовність до нового 2024/2025 навчального року.
З даного питання виступив заступник начальника Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області В’ячеслав Олішевський. Він наголосив, що наразі практично всі заклади освіти Бердичівського району готові до очної та змішаної форми навчання. Проблемні питання є лише по кільком навчальним закладам, де завершуються відповідні роботи з облаштування укриттів та організації навчального процесу. Людмила Димидюк одразу ж доручила відповідним фахівцям Бердичівської РВА примати питання на контролі та особисто здійснити перевірку готовності даних закладів освіти до нового навчального року.
- Про вжиття заходів у сфері пожежної та техногенної безпеки на сміттєзвалищах та полігонах твердих побутових відходів.
Наразі на території Бердичівського району знаходиться 2 великих полігони твердих побутових відходів (у містах Бердичів та Андрушівка), а також 72 сміттєзвалища – доповів головний інспектор Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області Олександр Волошин. Протягом року виникали пожежі на сміттєзвалищах в Андрушівці, Ружині, Червоному та Гвіздаві. Основна причина: необережність поводження з вогнем, людська недбалість та недотримання правил експлуатації сміттєзвалищ. Рішенням комісії рекомендовано органам місцевого самоврядування завершити розробку місцевих планів управління відходами, а також забезпечити приведення у відповідність до вимог законодавства та підтримання у належному стані наявних полігонів твердих побутових відходів та сміттєзвалищ.
- Про роботу консультативних пунктів щодо навчання непрацюючого населення правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій та вжиття заходів щодо збільшення мережі консультативних пунктів району.
Вкрай важливе питання в умовах воєнного стану, коли необхідно охопити якомога більшу кількість людей навчання діям при виникненні пожеж, у випадку подій надзвичайного характеру та техногенних катастроф, наданню допомоги постраждалому населенню. Як зазначив завідувач навчального пункту міста Бердичева Іван Осипенко, на території Бердичівського району працює зараз п’ятдесят консультативних пунктів, які мають затверджений штат, план роботи та працівники яких пройшли відповідні навчання. Обговорили можливість розширення мережі для відпрацювання якомога більше населених пунктів.
Окремим, додатковим питанням розглянули звернення орендаря гідротехнічної споруди в селі Старий Солотвин Гришковецької територіальної громади, який просив створити комісію для обстеження гідроспоруди, проведення ремонтних робіт та отримання режиму роботи. Про аварійну ситуацію, що склалася, та необхідність проведення даного виду робіт розповів присутнім начальник Бердичівського міжрайонного водного господарства Володимир Наумчук. Враховуючи, що даний об’єкт державної власності знаходиться в управлінні (на балансі) Бердичівської дільниці басейного управління водних ресурсів річки Прип’ять, та розташований на території Гришковецької територіальної громади, рішенням комісії рекомендовано звернутися до відповідальних осіб, у компетенції яких є розв'язання даного питання.