У Бердичівському районі провели засідання протиепізоотичної комісії
Начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк скликала засідання протиепізоотичної комісії Бердичівського району, до проведення якої долучилися представники територіальних громад, які були особисто присутні на засіданні або взяли участь у роботі комісії в режимі онлайн. Обговорювалося одне питання – проведення пероральної імунізації диких тварин.
Начальник Бердичівського РУ ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков проінформував присутніх, що сказ – це надзвичайно небезпечне та невиліковне захворювання, яких хворіють м’ясоїдні тварини та люди. З початку 2024 року на території Бердичівського району зафіксовано 11 випадків сказу: по два у Ружинській, Андрушівській, Бердичівській, Райгородоцькій та Вчорайшенській громадах, і один випадок у Семенівській територіальній громаді.
Щороку на території Житомирської області проводиться пероральна імунізація диких тварин з метою профілактики поширення сказу. До війни ці заходи здійснювалися шляхом скиду вакцини з повітря, але зараз вже втретє пероральна імунізація здійснюється вручну, шляхом обходу мисливських угідь. Для проведення імунізації створено 70 бригад, вакцинація буде проходити три дні - з 29 вересня по 1 жовтня.
Начальник Бердичівської районної військової адміністрації наголосила, що даний захід на території району проводиться вже втретє, тому є відпрацьований механізм дій та повна співпрацю між усіма службами.
"Імунізація диких тварин має велике значення, адже якщо не проводити цю роботу зараз, наслідки будуть катастрофічними. Маємо усі разом системно працювати над профілактикою поширення сказу. Не є поодинокими випадки, коли дикі лиси заходять у населені пункти та контактують з домашніми тваринами. Тому звертаю увагу населення на необхідності також проводити щорічну вакцинацію від сказу своїх домашніх улюбленців» - зазначила Людмила Димидюк.