Для працівників Бердичівської РВА провели навчання з першої допомоги та тактичної медицини
Події останніх тижнів показали, що ворог без вагань наносить ракетні удари по цивільним об’єктам та житловим кварталам, в результаті чого багато людей зазнає поранень різної ступені важкості. Бути готовими допомогти постраждалим та надати їм першу невідкладну допомогу – обов’язок кожного з нас. Але для цього потрібно володіти певними навичками, щоб не розгубитися та діти чітко і професійно.
За ініціативою начальника Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк у вівторок, 24 вересня, відбувся практичний тренінг для усіх працівників РВА з тактичної медицини та надання першої допомоги. Проводили навчання представники Бердичівського медичного фахового коледжу та Бердичівської міської організації Товариства Червоного хреста України.
Волонтери Бердичівської міської організації Товариства Червоного хреста України наглядно продемонстрували, що потрібно робити, щоб надати постраждалому першу допомогу. Перш за все варто запам’ятати, що перша допомога - це комплекс необхідних заходів, спрямованих на збереження життя та здоров’я постраждалого до моменту приїзду «Швидкої» та надання йому кваліфікованої медичної допомоги.
Присутнім проказали техніку непрямого масажу серця та заходи для стабілізації стану потерпілого. Також їх навчили користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором. Такі дефібрилятори у європейських країнах є практично в усіх місцях скупчення людей. Щодо міста Бердичева, то у нас він є виключно на залізничному вокзалі. Однак волонтери Червоного хреста впевнені, що за кілька років ми переймемо позитивний досвід інших країн.
На відміну від своїх колег, представники Бердичівського медичного фахового коледжу познайомили слухачів з особливостями тактичної медицини та алгоритмом MARCH, яким зараз активно користуються українські військові під час ведення активних бойових дій. M.A.R.C.H - це чітко визначені алгоритми дій в невідкладній ситуації які забезпечують можливість надання невідкладної допомоги постраждалому та порятунку життя.
Працівники Бердичівської районної військової адміністрації змогли ознайомитися з особливостями застосування турнікетів, оклюзійних наліпок, армованого скотча, термоковдри та інших засобів тактичної медицини.
"Державні службовці вимушені працювати в умовах підвищеної небезпеки, адже росіяни часто атакують саме об’єкти державних органів влади. Тому працівники Бердичівської районної військової адміністрації повинні знати, як діяти під час виникнення надзвичайної ситуації. Щиро дякую за професійно проведені заняття. Ми навчилися та дізналися багато нового. Дуже хочу, щоб отримані знання ніколи нам не знадобилися. Проте не варто забувати, що в державі йде війна. Тому ми маємо бути готовими до будь-яких викликів, мати чіткий алгоритм дій та допомогти зберегти життя і здоров’я людей» - зазначила Людмила Димидюк наприкінці навчання, подякувавши за професійно проведений тренінг.