На базі Бердичівської міської лікарні відкрито Центр ментального здоров’я
Ментальне здоров’я — це стан психічного добробуту, який дозволяє людині справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади. Тривалий час в Україні не приділялася належна увага ментальному здоров’ю, а візити до психолога чи психотерапевта неоднозначно сприймалися суспільством. Нині більшість з нас вже зрозуміли, що психологічний стан людини сильно впиває на її фізичний стан та поведінку у соціумі. Особливо це проявляється під час війни, коли організм постійно знаходиться у стресовому стані.
Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвитку культури піклування про своє ментальне здоров'я. Проєкт активно реалізується на всій теритрії України, не стоїть осторонь і Житомирська область, де у громадах постійно відкриваються нові Центри життєстійкості, покликані дбати про ментальне здоров’я місцевих мешканців.
У вівторок, 8 жовтня, на території Комунального некомерційного підприємства «Бердичівська міська лікарня» відбулося урочисте відкриття власного «Центру ментального здоров’я». Варто додати, що це перший Центр ментального здоров’я в Житомирській області, створений на базі медичного закладу.
Участь у церемонії відкриття взяли представники обласної влади - Перший заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко та Радник начальника Житомирської обласної військової адміністрації з гуманітарних питань та ментального здоров’я Ірина Гладка. Також була присутня начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк та її профільна заступниця Катерина Вислоцька, представники міської влади і соціальних служб, волонтери БФ "Карітас Бердичів Української греко - католицької Церкви" та інші запрошені гості.
Головний лікар Бердичівської міської лікарні Костянтин Гінгуляк та Наталія Остапченко символічно перерізали святкову стрічку, таким чином офіційно оголосивши про початок роботи Центру ментального здоров’я, який вже має свою кваліфіковану команду фахівців. Перший заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації подякувала усім причетним за таки важливий та необхідний напрямок роботи, підкресливши актуальність питання збереження та відновлення ментального здоров’я української нації.
Детально ознайомили присутніх з переліком послуг, що будуть тут надаватися, консультант Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Грубська-Волобюєва та психологіня реабілітаційного відділення Комунального некомерційного підприємства «Бердичівська міська лікарня» Богдана Кузьменко. Тут планується працювати як з дітьми та підлітками, так і з дорослими людьми. Особлива увага приділятиметься військовослужбовцям та ветеранам війни. Адже це сама та категорія населення, яка сьогодні найбільш психологічно виснажена.
Про особливості хібуки-терапії розповіла сертифікований експерт - психологиня Центр професійного розвитку педагогічних працівників Управління освіти і науки Бердичівської міської ради Оксана Повійчук. Послуги з арт-терапії (пісочної терапії) на базі Центру надаватиме психологиня Центру первинної медично-соціальної допомоги Оксана Галабурда.