Регіональна ініціатива «Укорінюємо жіночу історію» добралася до Бердичівського району
На Житомирщині стартувала регіональна ініціатива «Укорінюємо жіночу історію», присвячена відзначенню 140 річниці з дня заснування Українського жіночого руху. До неї долучилися активні жінки Житомирської області, представники депутатських груп з гендерних питань «Рівні можливості» різних рівнів рад та громадські активістки. У рамках проведення акції висаджено дерева у таких містах, як Житомир та Коростень. І от нарешті естафета перейшла до Бердичівського району.
Саме цього року відзначає 140 років з дня створення Український жіночий рух - невід'ємна частина нашої історії та національної сили, яка вже більше століття бореться за права жінок і підтримує інтереси України. Сьогодні, як і 140 років тому, жінки об’єднуються, щоб разом протистояти викликам сучасності. Українки проявляють надзвичайну витримку і мужність перед труднощами війни, криз і соціальних змін. Вони рятують життя, втілюють реформи, захищають свою землю, відновлюють громади, реалізовують бізнес-проєкти та громадські ініціативи, збагачують культуру, розвивають медіасферу та підтримують соціальну рівність для тих, хто цього найбільше потребує.
У четвер, 31 жовтня, місцеві активістки зібралися разом в місті Бердичеві на території Центру позашкільної освіти ім. Разумкова, щоб висадити 25 сакур, які віднині будуть прикрашати місцевий сквер та радуватимуть своїм цвітом бердичівлян. Саджанці декоративних дерев за власний рахунок придбали учасники акції, долучилася до ініціативи й начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк.
Різні за професією, віком та покликанням, жінки Бердичівського району об’єднані бажанням зробити Україну кращою, та всебічно сприяти захисту прав жінок.
«Дякую тим, хто долучився до акції. Цей захід вкотре об’єднав жінок Бердичівського району. Довів, що ми сильні, коли разом. Ми продовжуємо справу, яку 140 років тому розпочав український жіночий рух, відстоюючи принципи гендерної рівності в сучасних реаліях. Тривалий час жінки були вимушені боротися проти образливих стереотипів та відстоювати своє право на освіту, самодостатність і незалежність. Це був довгий та тернистий шлях, проте сьогодні українські жінки довели, що можуть захищати свою державу нарівні з чоловіками. Тут зібралися жінки, котрим небайдужа доля своєї держави, небайдужа доля громади. І я дякую долі, що можу бути поруч з вами» - наголосила Людмила Димидюк.