У Бердичівському районі обговорили епізоотичну ситуацію та заходи профілактики щодо поширення грипу птиці й сказу серед диких тварин
На засіданні місцевої Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній державній адміністрації під головуванням начальника Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк обговорено заходи для попередження поширення високопатогенного грипу птиці та профілактику сказу серед диких і домашніх тварин на території регіону.
Начальник Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерій Биков зазначив, що епізоотична ситуація у Європі та Україні залишається напруженою. Він наголосив, що вірус грипу птиці є транскордонною інфекцією, і у випадку епідемії вводиться повна заборона на експорт продукції тваринного походження. Що завдасть державі серйозної економічної шкоди.
Високопатогенний пташиний грип або так звана Ньюкаслська хвороба птиці передається через диких птахів, має стовідсоткові летальні наслідки для домашньої птиці та становить загрозу для здоров’я людини, яка тривалий час контактує з хворими. Бердичівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області розробило комплексні заходи, спрямованих на профілактику поширення небезпечної інфекції, які були затвердженні рішенням протиепізоотичної комісії. .
Також Віктор Біленький, заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби Бердичівського району проінформував членів комісії, що наприкінці вересня – на початку жовтня цього року проведено масштабну кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин від сказу.
Було розповсюджено понад 52 тисячі доз вакцини на площі майже 2 000 квадратних кілометрів мисливських угідь Бердичівського району. Попередні спостереження підтверджують успішність вакцинації, але для точнішого контролю у подальшому буде здійснюватися відбір зразків для лабораторних досліджень.
"Ми маємо завдання забезпечити стабільну епізоотичну ситуацію в районі. Серед наших пріоритетів – не лише профілактика сказу та пташиного грипу, а й подальший контроль за чисельністю диких тварин, щоб уникнути небезпечних наслідків для громади. Почастішали випадки, коли дикі тварини – зокрема лиси, вільно заходять в села та навіть на територію міста Бердичева. Це пряма загроза життю та здоров’ю людей, адже хвора на сказ тварина може поводити себе агресивно" – зазначила начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк.
У зв’язку з забороною полювання на період воєнного стану дійсно спостерігається зростання популяції диких м'ясоїдних тварин – підкреслив голова Бердичівської міськрайонної організації Українського товариства мисливців та рибалок Віктор Рибак. На адресу його організації надходять чисельні звернення від жителів сіл Скраглівка, Рея, Дубівка, Журбинці, Осиково та інших на те, що їх тероризують лиси, які знищують домашню птицю та навіть худобу.
До відома присутніх доведено інформацію, що відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській обласній військовій адміністрації, на території Житомирської області запроваджено заходи для підтримання оптимальної чисельності диких хижих та копитних тварин відповідно до встановлених лімітів. Вони включають облік чисельності лисиць, планові заходи щодо підтримання їх оптимальної популяції (перед періодом розмноження не повинна перевищувати 0,5 – 1 голова на