Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначили на Бердичівщині
День ліквідатора - це свято тих, хто першим кинув виклик радіації, ставши на бій з невидимим ворогом. Ця боротьба тривала з 26 квітня 1988 року по 14 грудня цього ж року, коли було остаточно завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Необхідно визнати: якби не мужність та безстрашність цих людей, наш світ ніколи не був би таким, як зараз. Адже ядерна катастрофа могла завдати непоправної шкоди. Саме тому дата 14 грудня стала неофіційним святом усіх ліквідаторів, хто був задіяний у подоланні наслідків Чорнобильської трагедії
Напередодні відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС небайдужі бердичівляни, посадові особи й ліквідатори зібралися біля пам'ятних знаків у місті Бердичеві, спочатку поклавши квіти до пам’ятника загиблим при ліквідації аварії на ЧАЕС по вул. Вінницькій, 45. Від представників влади були присутні Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, профільний заступник начальника Бердичівської районної військової адміністрації Дмитро Гедз, а також заступник голови Бердичівської районної ради Володимир Діхтяр.
З коротким словом до присутніх звернулися міський голова та безпосередній ліквідатор аварії на ЧАЕС, беззмінний очільник пожежного ветеранського руху Іван Осіпчук. Вони засвідчили нетлінність пам'яті Чорнобильській трагедії, ушанувавши усіх загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання та висловивши велику вдячність і повагу присутнім на заході чорнобильцям.
Наступною локацією стала пам’ятна Стелла «Вони врятували світ», де ліквідаторів зустрічав особовий склад працівників Бердичівського районного управління ДСНС України в Житомирській області на чолі з керівником Володимиром Рейко. Він подякував присутнім ветеранам пожежної служби за їх досвід та професіоналізм, а також за безпосередню участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Пам'ять усіх, хто не дожив до цього дня, вшанували скорботною хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Користуючись нагодою Володимир Рейко вручив відзнаки обласного керівництва двом ювілярам, які цього року відсвяткували своє 70-річчя. Це Кушнір Микола Володимирович та Олійник Микола Васильович. Перший ветеран ДСНС у травні 1986 року проводив дезактивацію забруднених зон в 30-кілометровій зоні відчуження, а його товариш по службі з 10 по 22 травня 1986 року виконував транспортні перевезення ліквідаторів та здійснював заміри радіаційного фону.
Бердичівська районна військова адміністрація дякує ліквідаторам за проявлену силу волі та героїзм. Чорнобиль назавжди залишиться нашим болем, нашою пересторогою. Свого часу ліквідатори аварії на ЧАЕС здійснили неможливе: зупинили можливий апокаліпсис та приборкали радіацію. Без сучасних засобів захисту, без роботизованої техніки, вони змогли не допустити катастрофи, від якої міг постраждати весь світ. Щира вдячність, дорогі ліквідатори Бердичівського району, за виявлену мужність і самопожертву.