У Бердичеві відбулася зустріч із родинами зниклих безвісти та військовополонених захисників України
24 березня 2025 року в актовій залі Бердичівської міської ради відбулася зустріч родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців із представниками державної влади та громадських організацій. Захід організовано в межах ініціативи народного депутата України Арсенія Пушкаренка з метою надання вичерпної інформації щодо заходів, спрямованих на розшук, звільнення та підтримку українських захисників.
У зустрічі взяли участь Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Юрій Погодицький, народний депутат України Арсеній Пушкаренко, представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Анатолій Малярчук і Діана Єременко, старший фахівець відділу з відновлення родинних зв’язків Міжнародного Комітету Червоного Хреста Вероніка Євтушенко, а також головний спеціаліст відділу комунікації, взаємодії та інформування про стан розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при Міністерстві внутрішніх справ України Катерина Смуригіна.
До роботи долучилися представники органів державної влади та місцевого самоврядування: начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк, її профільний заступник Дмитро Гедз, міський голова Бердичева Сергій Орлюк, секретар міської ради Богдан Коляда, а також начальник відділу з питань ветеранської політики Житомирської обласної військової адміністрації Денис Соколовський та інші уповноважені особи.
Перед початком зустрічі присутні вшанували пам’ять загиблих українських воїнів хвилиною мовчання. Благочинний Бердичівського округу Житомирської єпархії ПЦУ, настоятель Свято-Преображенського храму міста Бердичева, протоієрей Євгеній Шимченко, виголосив молитву за зниклих безвісти та полонених захисників.
У ході зустрічі було обговорено актуальні питання, які турбують родини військовослужбовців. Народний депутат України Арсеній Пушкаренко наголосив, що держава докладає всіх можливих зусиль для повернення полонених та встановлення місцеперебування зниклих безвісти. Він також підкреслив важливість парламентського контролю та своєчасного реагування на можливі порушення з боку посадових осіб.
Присутні мали змогу поставити запитання профільним фахівцям, отримати роз’яснення щодо своїх прав та алгоритму дій у разі зникнення військовослужбовця. Також була представлена інформаційна дорожня карта для родин захисників, у якій роз’яснено покроковий механізм дій у разі втрати зв’язку з військовослужбовцем. Завершення заходу передбачало можливість індивідуального спілкування з представниками державних структур та оформлення необхідних заяв для отримання офіційного статусу члена сім’ї зниклого безвісти військового.
Подібні зустрічі є важливим кроком у забезпеченні підтримки родин захисників України та сприяють консолідації зусиль держави, громадськості та міжнародних організацій задля повернення українських воїнів.