На Бердичівщині вшановували День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Дата: 08.05.2025 15:44
Кількість переглядів: 27

Фото без опису

 

Україна пройшла довгий та тернистий шлях до волі й незалежності. Мабуть, жодна нація у світі не має у своїй історії стільки трагічних сторінок. Одним із найтяжчих випробувань для українського народу стала Друга світова війна, в якій взяли участь 80% усього населення планети, а загальна кількість жертв, за різними підрахунками, становила від 50 до 85 мільйонів осіб. Жахливих втрат і руйнувань зазнали сотні українських міст, сіл і містечок, які перетворилися на театри бойових дій. Тисячі людей були безжально знищені нацистами. Ще майже 2,5 мільйона загинули, перебуваючи у складі радянської армії — адже російське командування ніколи не переймалося втратами особового складу, безжально посилаючи бійців на вірну смерть. Таку тактику росіяни продовжують використовувати і під час сучасної російсько-української війни, влаштовуючи так звані «м’ясні штурми».

Цього року, 8 травня, весь світ відзначає 80-ту річницю Перемоги над нацизмом і День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, вшановуючи героїчний подвиг тих, хто загинув у боротьбі проти агресора. Тоді багато країн були змушені об’єднатися, щоб стримати гітлерівську армію. Але фашизм нікуди не зник — він трансформувався, змінюючись та пристосовуючись, щоб перевтілитися у нову світову чуму — рашизм. Цей ідеологічний спадкоємець нацизму свідомо перетворив нашу мирну, незалежну, процвітаючу й демократичну європейську державу на поле бою.

Історія повторюється — тільки тепер увесь цивілізований світ об’єднується навколо допомоги Україні, яка стала жертвою військової агресії. Сьогодні саме Росія перетворилася з переможця нацизму на його ідейного послідовника, а на тимчасово окупованих територіях нашої держави російська армія повторює найжахливіші злочини фашистів: розстрілює військовополонених, викрадає й катує цивільних. Досвід Другої світової війни доводить, що диктатори ніколи не можуть задовольнити свої апетити — тому після України агресія Росії може стрімко поширитися вглиб Європи.

Тож саме українська армія сьогодні є тією сталевою стіною, яка стримує війну та захищає весь цивілізований світ від рашизму.

З нагоди належного вшанування Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, громадськість міста Бердичева та району зібралася біля пам’ятних знаків у місті Бердичеві: на Алеї пам’яті Героїв Бердичівщини та поблизу Меморіалу «Слава Героям!». У заході взяли участь члени родин загиблих військовослужбовців, представники громадської організації членів сімей загиблих Героїв міста Бердичева на чолі з головою організації Володимиром Катюшком, працівники Бердичівської районної військової адміністрації, представники територіальних громад Бердичівського району, а також інші небайдужі громадяни.

«Вшановуючи День пам’яті та примирення, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто віддав своє життя за мир, свободу й незалежність. Ми згадуємо мільйони жертв Другої світової війни — військових і цивільних, чиї долі назавжди змінила трагедія світового масштабу. Цей день — не лише про минуле. Він про нашу спільну відповідальність сьогодні. Про ціну миру, яку ми відчуваємо особливо гостро в умовах сучасної війни, що знову принесла горе в українські домівки. Ми вдячні нашим захисникам і захисницям, які щодня боронять Україну. Ми віримо в Перемогу, в силу нашого народу і в те, що правда — на нашому боці. Пам’ятаємо. Перемагаємо. Об’єднуємось заради майбутнього», — зазначила у своєму виступі Людмила Димидюк.

Начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда, голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов та його заступник Володимир Діхтяр поклали квіти до місць пам’яті та шани, згадуючи всіх загиблих за волю та незалежність України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь