Новини
09 Вересня, 2024 р., 12:28
09 Вересня, 2024 р., 11:35
06 Вересня, 2024 р., 15:14
Напередодні відзначення Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк на запрошення керівництва відвідала Подільське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів, де мала змогу зустрітися з трудовим колективом підприємства та особисто подякувати газівникам за нелегку працю. Участь у заході також взяли представники міської та районної влади в особі Бердичівського міського голови Сергія Орлюка та голови Бердичівської районної ради Олександра Балянова.
05 Вересня, 2024 р., 14:39
Нещодавно один з військових госпіталів, що знаходиться на терарії Бердичівського району, приймав особливого гостя — канадського морського піхотинця польського походження Якоба Кепка, який активно підтримує українських військових. 67-річний ветеран проходив службу в армії США, брав безпосередню участь у бойових діях. Двадцять років тому чоловік втратив ногу, і з того часу користується високоякісним протезом, підтримуючи людей з ампутованими кінцівками.
Будучи ветераном, Якоб Кепка добре розуміє, через що доводиться проходити українським воїнам, які втратили кінцівки, тому хоче допомогти їм повернутися до нормального життя. Для цього він організував цікавий проєкт «Hope Raising Expedition», вирушивши у велосипеду подорож від Кракова до Києва, щоб привернути увагу суспільства до проблем ветеранів з ампутованими кінцівками та зібрати кошти, які будуть використані на протезування українських військових, а також на навчання українських протезистів.
В рамках акції Якоб Кепка відвідав і один з військових госпіталів на території Бердичівського району, де проходять лікування та реабілітацію поранені військовослужбовці. Він мав можливість поспілкуватися з керівництвом та медичним персоналом медичного закладу, а також зустрітися з представниками відділу ветеранської політики Бердичівської районної військової адміністрації. Його цікавили проблеми, з якими стикаються лікарі та пацієнти, а також потреба госпіталю в сучасних медичних технологіях, включаючи протези.
Важливим етапом перебування канадського ветерана на Бердичівщині стала зустріч з українськими воїнами, які проходять лікування в госпіталі. Він мав можливість поспілкуватися з пацієнтами та дізнатися їхні історії. Поговорити про те, як вони пережили свої травми та як відновлюються після отриманих поранень. Колишній морпіх розповідав їм свій власний досвід. Акцентувавши на тому, що саме після ампутації він став жити більш насиченим життям: кататися на велосипеді, займатися скелелазінням та льодолазінням, ходити в гори.
Ампутація кінцівок не повинна перешкоджати людині повернутися до нормального життя, впевнений Якоб Кепка. Саме тому він намагається допомогти українським ветеранам, проїжджаючи щодня по 100-150 кілометрів на велосипеді, аби зібрати кошти на протезування. Його ціль – 100 000 доларів, і він щодня впевнено йде до своєї мети, відвідуючи українські міста, зустрічаючись з представниками влади та військовими, при цьому активно висвітлюючи свою подорож на сторінках соціальних мереж і збираючи донати від людей з усього світу.
05 Вересня, 2024 р., 14:35
У четвер, 5 вересня, начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк провела безпекову нараду відповідно до рішення Ради оборони Житомирської області. До участі були залучені керівники територіальних громад району, представники силових структур, військової служби правопорядку, головні лікарі закладів охорони здоров'я усіх форм власності, а також співробітники Бердичівського районного центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП). Основною метою зустрічі стало обговорення важливих питань, що стосуються обороноздатності району.
Значна частина наради була присвячена роботі військово-лікарських комісій та їхній взаємодії з центрами комплектування. Не дивлячись на те, що за словами директора КНП «Бердичівська міська лікарня» Костянтина Гінгуляка Бердичівська військово-лікарська комісія є однією з найкращих в області, Людмила Димидюк закликала відкрито обговорювати всі проблемні питання, які можуть виникати в процесі її діяльності. Це, на її думку, допоможе не лише вирішити існуючі проблеми, а й удосконалити роботу комісій загалом.
«Я дякую всім лікарям нашого району, які є членами військово-лікарських комісій, адже вони зараз виконують надзвичайно важливу роботу. На них покладено велике навантаження та відповідальність, і вони гідно справляються з цим завданням», — підкреслила начальник військової адміністрації.
Начальник Бердичівського РТЦК та СП Віктор Нагорнюк, а також представники першого та другого відділів Бердичівського РТЦК та СП ознайомили присутніх на нараді з перебігом мобілізаційної компанії на території Бердичівського району та виконання планових показників по поставці військовозобов’язаних. Заступник начальника сектору превенції Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області Олег Остріцький доповів про заходи, вжиті поліцією для розшуку, адміністративного затримання та доставки військовозобов’язаних громадян, які своєчасно не прибули за отриманими повістками.
Одним із ключових моментів стало заслуховування інформації щодо військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини. Розшукові заходи, спрямовані на їхнє повернення, залишаються важливим аспектом забезпечення належної обороноздатності району та армії в цілому. Начальник військової служби правопорядку Олексій Чікірка зазначив, що тільки за останній місяць співробітниками військової служби правопорядку перевірили місце проживання більш ніж тридцяти таких військовослужбовців, встановлено місцеперебування 14 з них, причому 8 вже повернулися до своїх військових частин. Серед недоліків він назвав відсутність єдиної всеукраїнської бази таких осіб, що могло б покращити розшукову роботу.
Не менш актуальною темою на сьогодні є питання стану захисних споруд на території Бердичівського району. Начальник Бердичівського районного управління Головного управління ДСНС України в Житомирській області Володимир Рейко доповів про готовність захисних споруд до зими, а також до початку нового навчального року. Враховуючи активізацію ворожих атак, зокрема ракетних та ударів дронами, Людмила Димидюк наголосила на необхідності забезпечення належного стану укриттів. За її словами, не можна допустити, щоб через закриті або непридатні укриття могли постраждати мирні жителі.
«Особливо важливо, щоб кожен житель району мав безперешкодний доступ до захисних споруд під час сигналу повітряної тривоги. Я закликаю голів територіальних громад ретельно перевірити укриття та ще раз звернутися до балансоутримувачів для забезпечення їх готовності. Це не просто вимога, це обов’язок для захисту населення», — підкреслила Людмила Димидюк.
Також були обговорені питання щодо підготовки до опалювального сезону, який може стати найважчим в історії України з часів здобуття незалежності.