Новини
02 Вересня, 2024 р., 09:56
02 Вересня, 2024 р., 08:42
У суботу, 31 серпня, у місті Бердичеві відбулася грандіозна спортивно-патріотична акція “Шаную воїнів, біжу за героїв України”, присвячена вшануванню пам’яті воїнів, які загинули під час російсько-української війни. Кожен бажаючий міг зареєструватися на участь у забігу на дистанцію в два кілометри та обрати свого Героя, який віддав своє життя під час російсько-української війни (починаючи з 2014 року і до сьогоднішнього дня), закріпивши його прізвище та зображення на своїй футболці.
30 Серпня, 2024 р., 12:52
Отримайте поради, які допоможуть вам діяти коректно та з повагою в інтерактивному симуляторі, що був створений до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія».
29 Серпня, 2024 р., 12:40
З нагоди відзначення Дня незалежності України, місцевий Госпіталь ветеранів війни став місцем зустрічі тих, хто боронив Батьківщину та тих, хто бажав віддати шану героям, що захищають свободу і незалежність нашої країни. За ініціативою Відділу з питань ветеранської політики Бердичівської районної військової адміністрації, тут відбувся майстер-клас з плетіння браслетів, який мав за мету допомогти пацієнтам госпіталю у реабілітації та відновленні дрібної моторики.
29 Серпня, 2024 р., 12:33
У четвер, 29 серпня, з нагоди належного вшанування Дня пам’яті захисників України, які загинули за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, біля Алеї пам’яті Героїв Бердичівщини відбувся мітинг-реквієм, присвячений десятій річниці Іловайської трагедії. Це була найтрагічніша сторінка в історії російсько-української війни, адже тоді Збройні сили України зазнали надзвичайно важких втрат. Всього загинуло понад 350 наших захисників, майже півтисячі отримало поранення, ще 300 потрапило в полон. При цьому доля більш ніж 150 українських військовослужбовців й досі є невідомою, бо вони все ще вважаються зниклими безвісти. Саме тому події Іловайська не мають права на забуття.
28 Серпня, 2024 р., 12:50
У середу, 28 серпня, відбулося засідання Бердичівської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням начальника Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк. Розглянули три питання порядку денного, а саме:
- Про стан протипожежного захисту дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів та їх готовність до нового 2024/2025 навчального року.
З даного питання виступив заступник начальника Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області В’ячеслав Олішевський. Він наголосив, що наразі практично всі заклади освіти Бердичівського району готові до очної та змішаної форми навчання. Проблемні питання є лише по кільком навчальним закладам, де завершуються відповідні роботи з облаштування укриттів та організації навчального процесу. Людмила Димидюк одразу ж доручила відповідним фахівцям Бердичівської РВА примати питання на контролі та особисто здійснити перевірку готовності даних закладів освіти до нового навчального року.
- Про вжиття заходів у сфері пожежної та техногенної безпеки на сміттєзвалищах та полігонах твердих побутових відходів.
Наразі на території Бердичівського району знаходиться 2 великих полігони твердих побутових відходів (у містах Бердичів та Андрушівка), а також 72 сміттєзвалища – доповів головний інспектор Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області Олександр Волошин. Протягом року виникали пожежі на сміттєзвалищах в Андрушівці, Ружині, Червоному та Гвіздаві. Основна причина: необережність поводження з вогнем, людська недбалість та недотримання правил експлуатації сміттєзвалищ. Рішенням комісії рекомендовано органам місцевого самоврядування завершити розробку місцевих планів управління відходами, а також забезпечити приведення у відповідність до вимог законодавства та підтримання у належному стані наявних полігонів твердих побутових відходів та сміттєзвалищ.
- Про роботу консультативних пунктів щодо навчання непрацюючого населення правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій та вжиття заходів щодо збільшення мережі консультативних пунктів району.
Вкрай важливе питання в умовах воєнного стану, коли необхідно охопити якомога більшу кількість людей навчання діям при виникненні пожеж, у випадку подій надзвичайного характеру та техногенних катастроф, наданню допомоги постраждалому населенню. Як зазначив завідувач навчального пункту міста Бердичева Іван Осипенко, на території Бердичівського району працює зараз п’ятдесят консультативних пунктів, які мають затверджений штат, план роботи та працівники яких пройшли відповідні навчання. Обговорили можливість розширення мережі для відпрацювання якомога більше населених пунктів.
Окремим, додатковим питанням розглянули звернення орендаря гідротехнічної споруди в селі Старий Солотвин Гришковецької територіальної громади, який просив створити комісію для обстеження гідроспоруди, проведення ремонтних робіт та отримання режиму роботи. Про аварійну ситуацію, що склалася, та необхідність проведення даного виду робіт розповів присутнім начальник Бердичівського міжрайонного водного господарства Володимир Наумчук. Враховуючи, що даний об’єкт державної власності знаходиться в управлінні (на балансі) Бердичівської дільниці басейного управління водних ресурсів річки Прип’ять, та розташований на території Гришковецької територіальної громади, рішенням комісії рекомендовано звернутися до відповідальних осіб, у компетенції яких є розв'язання даного питання.
27 Серпня, 2024 р., 12:32
Щодня десятки людей проходять до Алеї пам’яті Героїв Бердичівщини, щоб вклонитися загиблим воїнам та вшанувати їх світлу пам'ять. Вони пішли у вічність героями, щоб дати нам шанс на мирне та вільне майбутнє, у своїй державі та на своїй рідній землі. Жителі Бердичівського району оплакують пам'ять кожного свого земляка, чиє життя безжально забрала ця клята війна, розв’язана російськими нелюдами.
На жаль, наша Алея пам’яті постійно поповнюється портретами тих, хто загинув у боротьбі за волю та незалежність України. Цього тижня тут з’явився черговий стенд з новими іменами полеглих воїнів. Це Ракуть Вадим Миколайович, Поліщук Владислав Миколайович, Бірман Марат Ігорович, Сидорчук Олександр Сергійович, Григорович Тарас Олександрович, Маковецький Сергій Юрійович, Гудим Олександр Олександрович, Заєць Анатолій Михайлович, Лінкевич Артем Едуардович, Вегера Сергій Анатолійович, Кириченко Олександр Олександрович, Новіцький Руслан Олександрович, Манилюк Павло Вікторович, Ковальчук Олексій Олегович, Михальчук Вадим Федорович, Плахотнюк Валерій Васильович.
Запрошуємо небайдужих жителів Бердичівського району, а також рідних, колег, друзів та земляків загиблих українських захисників вшанувати їх світлу пам'ять. Вони мужньо віддали своє життя за Батьківщину, і наш святий обов’язок продовжити їх боротьбу, щоб назавжди вигнати ворога з України.
Наразі на Алеї пам’яті Героїв Бердичівщини знаходяться портрети 464 жителів Бердичівського району, які загинули під час російсько-української війни, починаючи з 2014 року і до сьогодні. Більшість з них полягли на полі бою, але є серед них ті, чиє серце не витримано емоційного та фізичного навантаження, або хто так і не оправився від отриманих поранень. Всі вони – справжні Герої, приклад самовідданого служіння українському народу, мужності та самопожертви.
27 Серпня, 2024 р., 11:35
Шановні жителі Житомирської області! За інформацією спеціальних служб, вчора під час масованої ракетної атаки ворог використовував ракети з касетною бойовою частиною.